ZR_Obrazek_Cernobily.png
Logo_Normal_Oriznute_Dole_jpg.jpg
Ing. Žaneta Rejfková

Mt.ZanZiBar
Project Manager & Photographer
Email: rejfki.zanet@gmail.com
Tel.:00 420 731 661 123

ANOTACE K PŘEDNÁŠKÁM I.

“BALKÁN – CESTOVÁNÍ ČASEM”
Promítání stereoskopických fotografií z několika cest do Bosny, Černé Hory a Albánie. Ač leží Balkán téměř za humny, podíváme se na místa, která jako by nebyla ani v Evropě, ani v 21. století. Do vápencových velehor bez cest, v jejichž nitru jsou osady takřka odříznuté od okolního světa, nebo na jedno z posledních míst na zeměkouli, kde jezdí dodnes v pravidelném provozu s nákladními vlaky parní lokomotivy.
Digitální projekce, 45 minut
Anotace a propagační fotografie: balkan.zip
Balkan_3D_Foto.png
"LADAKH"
Pásmo stereofotografií z cesty do svérázné himalájské oblasti na samém severu Indie, vklíněné mezi Tibet a Pakistán. Hřebeny hor do této země nikdy nevpustí vlhké munzunové mraky, a tak je celé území vysokohorskou pouští, oživenou jen zelenými stuhami podél ledovcových řek, která ve své nehostinnosti dala vzniknout pozoruhodné a svébytné místní kultuře.
Záplavy třepotajících se modlitebních praporků nás převedou přes pětitisícové průsmyky. Navštívíme buddhistické kláštery na vrcholcích rozeklaných skal. Budeme bloumat odlehlými horskými údolími v zářících podzimních barvách, kterými se nese zpěv rolníků. Společně se srdečnými místními usedlíky posedíme u šálku slaného čaje.
15 min. kompilace tohoto pořadu získala 1. cenu v hlasování diváků na Mezinárodním Kongresu International Stereoscopic Union v roce 2013 v Lublani.
Digitální projekce, 90 minut
Anotace a propagační fotografie: ladakh.zip
Ladakh_3D_Foto.png
"LAPONSKEM NA BĚŽKÁCH"
Projekce trojrozměrných (stereo) diapozitivů ze 16ti denního putování pustinou severního Finska v období jarní rovnodennosti. Během cesty natěžko na běžkách okusíme, co obnáší táboření v -35°C a jak se v takových podmínkách chová fototechnika, i zaslouženou odměnu v podobě útulných severských srubů. Ale uvidíme také prudký příchod jara po polární noci, větry ošlehané pláně a nekonečné prostory borových lesů a mokřadů, které jsou v letním období neprůchodné, zamrzlá jezera a řeky, polární záři, vzdálená stáda sobů i tradiční laponské hospodářství.
Společně s Norskem může být spojeno do severské dvojkombinace.
Analogová projekce, 45 minut
Anotace a propagační fotografie: laponsko.zip
Souhrn_Laponsko.png
"NORSKO"
2 týdny v pustině národního parku Hardangervidda a k tomu daleká a nízkonákladová cesta vlaky a loděmi tam a zase zpět. Mimo několika zajímavých měst po cestě nás čekají především nedozírné a pusté hory, ve kterých si náležitě užijeme vrtochy severského počasí, jaké tu mívají na samém konci léta. Na projekci stereofotografií si přineste teplé a nepromokavé oblečení a železnou zásobu jídla!
Společně s Laponskem (Finsko) může být spojeno do severské dvojkombinace.
Digitální projekce, 45 minut
Anotace a propagační fotografie: norsko.zip
Souhrn_Norsko.png
"PERU A BOLÍVIE"
Projekce 3 rozměrných (stereo) diapozitivů z cesty křížem krážem po andské náhorní plošině Altiplano: uvidíme bílé město Arequipa, kondory kroužící nad propastí kaňonu Colca, prastaré hrobky v Sillustani a posvátné jezero Titicaca. Na jihu Bolívie navštívíme solnou pláň, pouště a barevné laguny s hejny plameňáků i hřbitov parních lokomotiv. Odtud nás čeká cesta vlakem do inckého hlavního města Cusco, přechod přes hory k ruinám dosud nedostupného a takřka neznámého inckého města Choquequirao a dále až k turisty obleženému Machu Picchu.
Analogová projekce, 90 minut
Anotace a propagační fotografie: peru_a_bolivie.zip
Souhrn_Bolivie_Peru.png

Jaký druh čaje by jste rádi ochutnaly během cestovatelského večera ve Vaší oblíbené Čajovně?

Zelený Čaj (1 | 100%)
Černý Čaj (0 | 0%)
Bílý Čaj (0 | 0%)
Ochucený Čaj (0 | 0%)
Připravíme pro Vás příjemné večery s cestovatelskými přednáškami, výstavami fotografií z celého světa.

Umožněte Vašim hostům ochutnat pravé čaje či praženou kávu, vzájemně se seznámit a společně zažít.
IMG_0183.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one